Чим дорогі м'які меблі відрізняються від звичайних?

Мегапол - модульний диван з ящиком для білизни та спальною частиною

Взяли дешевшу оббивку, віддали перевагу ДСП замість бруса, поставили дешеву фурнітуру – і ось уже виріб коштує в рази менше, але й термін служби в нього значно скорочується. Якщо ви не хочете міняти свій диван кожні 3-4 роки через те, що він гучно скрипить, втратив зовнішній вигляд і заклинює при розкладанні – краще віддати перевагу дорожчим меблям.

На око такі відмінності не завжди помітні, тому ми розповімо, чим саме дорогі крісла і дивани відрізняються від дешевих, і як визначити, що меблі дійсно варті своїх грошей.

Оббивка м'яких меблів

КЯкісні меблі не можуть бути оббиті поганою тканиною або шкірою. Тканини обов'язково будуть зносостійкими, просоченими спеціальними засобами від забруднень, можливо, будуть антивандальними, тому не втратять свій зовнішній вигляд навіть через багато років.

Те саме стосується і шкіри – для оббивки беруть корів з певного регіону, шкури вимочують з дотриманням усіх технологій. Весь процес часо- і трудозатратний, тому дешевою така оббивка бути просто не може. Якщо ж меблі бюджетні, а продавець стверджує, що це відмінна шкіра, чекайте через півроку не найприємніший сюрприз…

Відразу варто обмовитися, що без спеціальних знань різницю в шкірі знайти практично неможливо. В цьому випадку варто спиратися на гарантію від виробника – чим вона довша, тим більше він упевнений в якості своїх виробів.

Механізми м'яких меблів

Крім оббивки якісні меблі можуть похвалитися надійною механікою. Це означає, що, наприклад, дивани для щоденного сну дійсно придатні для постійного складання та розкладання протягом багатьох років. При цьому нічого ніде не скрипітиме, не зламається і буде працювати без змащення п'ятнадцять років, враховуючи пил і активну експлуатацію.

Така міцність досягається тільки за рахунок особливої сталі, звичайно ж, недешевої. Величезну роль відіграє і обладнання, на якому механізми виготовляли, і кваліфікація співробітників, які їх збирали. У дорогих розкладних моделях механізми оснащені газліфтами і доводчиками. Вони відповідають за легкість експлуатації, плавність і відсутність шуму.

Фурнітура

Фурнітуру м'яких меблів можна умовно розділити на невидиму і видиму. Перша – це різні скоби, відкатні елементи ящиків, деталі механізму трансформації, що відповідають за просту експлуатацію дивана і його міцність. Друга – це ніжки, коліщатка, ручки, ґудзики та інші елементи декору, які відповідають за зовнішній вигляд виробу.

Особливість дорогих моделей меблів полягає в тому, щоб невидима фурнітура так і залишалася «за кадром» роботи дивана, а видима – зберігала свою естетику довгий час. Щоб домогтися цього на виробництвах використовують зносостійкі матеріали, ручну працю і особливий контроль якості для виготовлення таких важливих «дрібниць».

Ергономіка

Дорогі меблі відрізняються підвищеною комфортністю. З такого дивана або крісла просто не хочеться вставати – голова лежить зручно, підлокітники мають рівно ту висоту, яка потрібна. А глибина сидіння така, що можна сидіти хоч добу – ані ноги, ані спина не будуть страждати. Це досягається шляхом детального вивчення людського тіла, грамотного дизайну і матеріалів оптимальної щільності та м'якості.

«М'яка частина»

До ергономіки частково можна віднести і м'яку частину виробів або їх наповнювачі. Коли ви сідаєте на такий диван, ви всім тілом відчуваєте його зручність. Плюс, якщо матеріали якісні – вони навіть через десяток років не просядуть, не роздуються і ще якось не деформуються. Кращі виробники використовують кілька варіантів наповнювачів з різною щільністю, і тоді вашій спині буде м'яко, а руки будуть лежати на твердій поверхні.

Орегон - кутовий диван з глибиною спальної частини 170 см!

Каркас

Щоб диван служив довго, у нього повинен бути надійний каркас – це зрозуміло. А ось що вкладається в поняття «надійний каркас»? Все просто – він виготовлений не з ДСП, а з бруса деревини. Причому для цього вибираються виключно якісну деревину. Також важлива товщина бруса, яка повинна становити не менше 4 см. А ще, всі елементи ретельно проклеюються і для міцності з'єднуються металевими скобами.

Поцікавтеся у продавця, з чого зроблений каркас тієї чи іншої моделі, і якщо це брус, то скрипи і розхитування меблів просто виключені.

Можливість вибору моделей і оббивки

Дорогі меблі – це ті, які зазвичай виконуються під замовлення. Але для цього у виробника в арсеналі має бути багато моделей – модульні та кутові дивани, для щоденного використання і «гостьові варіанти». Те ж стосується і оббивок – у вас повинен бути вибір не тільки забарвлення, але й якості тканини (флок, шеніл), а також можливість замовити диван або крісло в шкірі або шкірзамі.

Фабрика м'яких меблів BARVA MEBEL пропонує варіанти навіть зі зміною розмірів своїх виробів, щоб вони ідеально вписалися в будь-який інтер'єр. Крім того, можна прибрати або додати підголівники і підлокітники, або замовити модель без спальної частини і ящика для білизни.

Зовнішній вигляд

ЭЦе також важливий параметр дорогих меблів. Всякий поважаючий себе виробник йде в ногу з часом: не тільки сам знайомий з новітніми розробками в меблевому світі, але стає винахідником передових ідей, які втілює їх у своїх моделях, будь то прямі, розкладні або модульні дивани.

Локі - кутовий диван з ортопедичними властивостями

Виробник

Невірно думати, що по справжньому якісні вироби можна придбати тільки в Італії. Багато вітчизняних виробників зараз також роблять відмінні меблі, і дивани з України не поступаються закордонним моделям. Тут вам допоможуть відгуки інших покупців, а також те, скільки виробник вже працює на ринку і чи багато салонів по країні.

Причому, якщо відгуки можуть бути різними (у наше століття передових технологій їх легко «накрутити»), то тривалість роботи і кількість магазинів все скаже без слів. Якщо меблі затребувані, значить і точок продажу багато.

Покупку дорогого дивана або крісла варто розглядати як вдале вкладення коштів. У них на довгі роки збережеться відмінний зовнішній вигляд, вони будуть вас радувати своєю унікальною оббивкою. Ви точно не зустрінете такий диван у сусідів, якщо тільки вони не замовили точно такий же у вашому салоні. Виріб не буде скрипіти, не просяде, а вам буде на ньому завжди комфортно і затишно. Пройдуть роки, а дорогий диван так і залишиться улюбленцем сім'ї і місцем для будь-яких посиденьок!