Диван для гостей - стаття

Дивани для гостей: тонкощі вибору

Комфорт безпосередньо впливає на якість стосунків, тому гостинний господар не залишить гостя сидіти і тим більше ночувати на старій канапі. А в ситуаціях, коли рідні або близькі приїжджають надовго, розташувати їх потрібно особливо зручно. 

Що ж потрібно врахувати, щоб купити правильний гостьовий диван? Ми підібрали 7 ключових критеріїв, на які вам варто звернути увагу.

1. Призначення дивана: посиденьки чи повноцінний сон?

Якщо гості у вас на ночівлю не залишаються, зате часто заглядають просто на вогник, то немає необхідності купувати диван зі спальним місцем. Головне, оцініть зручність сидінь і спинки та вибирайте форму, яка найкраще підійде для вашої компанії. Наприклад, якщо вдома немає крісел, то прямі дивани суттєво обмежать спілкування більше двох людей, а ось кутові, П-подібні та модульні з великою кількістю секцій дозволять навіть у великій компанії спокійно спілкуватися один з одним. Хороші варіанти в такому випадку: дивани Алєгро, Бостон і Кітч. 

Також можна вибрати диван, у якого спальне місце – вторинне. Тобто основна увага приділяється якості наповнювача сидінь, зручності підлокітників і підголівників. А спальне місце може формуватися приставним пуфом, як у дивана Моріс, або представляти собою тонкий матрац, як у дивана Твайс. Такий варіант не особливо зручний для постійних ночівель, але одну ніч на ньому можна провести без наслідків для здоров'я. 

Якщо ви фанат гостей і вони у вас залишаються часто і густо, то без хорошого спального місця просто не обійтися. Щоб спростити собі завдання, ви можете вибрати диван, який підійде і для щоденного сну. Він дозволить людині відчути себе як вдома і сповна насолодитися нічним комфортом.

Диван для гостей - призначення - стаття
Диван для гостей - призначення - стаття

2. Конструкція: прямий, кутовий чи модульний?

Компактні прямі дивани, наприклад Бонд чи Бруно, – це ідеальний варіант для невеликих кімнат і вузького кола друзів. Механізм трансформації Тік-Так легко перетворить їх на зручне спальне місце для однієї людини або подружньої пари. 

Кутові дивани більші за розмірами, ніж прямі, але за рахунок кутової конструкції також не особливо захаращують простір. Тобто також добре вписуються в невеликі кімнати, але при цьому дозволяють комфортніше спілкуватися кільком людям. У них найчастіше присутній механізм трансформації Дельфін, що дозволяє комфортно розміститися парі гостей. 

Ще більш вдалий варіант – модульний диван, наприклад, Бронкс або Орегон, – його частини можна взагалі розставити по різних кутах, а при необхідності зібрати разом в П-подібну форму для спілкування великій компанії, а потім переночувати на ньому. Це ідеальний варіант, якщо у вас не так багато вільного місця для великого дивана, а відмовлятися від спілкування через такі дрібниці ви не збираєтеся.

3. Особливості приміщення

Цей фактор – один з ключових у виборі меблів. Якщо у вас виділена окрема гостьова кімната, яка ще не обставлена, то диван може служити відправною точкою, навколо якої формується весь інший інтер'єр (підбираються шпалери, корпусні меблі, елементи декору). У цьому випадку ви можете вибрати ту оббивку і дизайн, який вам подобається, тобто практично всі моделі, які є в магазині. 

Якщо ж гостей передбачається вкладати у вітальні, то доведеться підбирати меблі з урахуванням побажань інших членів сім'ї, адже в першу чергу приміщенням будуть користуватися саме домашні. В цьому випадку бажано відштовхуватися саме від побажань своїх рідних. Вибирайте такі меблі, на яких в першу чергу буде зручно сидіти.

4. Габарити

Якщо до вас приходять великі компанії з 6 і більше осіб, то й диван повинен бути містким, як наприклад Мегапол або Мегамакс. Якщо ж до вас постійно ходять одна-дві людини, то й меблі можуть бути меншими, як Бернас, Некст або Твайс. 

І не забувайте про розміри своєї кімнати. Якщо вона не дозволяє вмістити диван-патріарх, а друзів у вас багато, то придивіться до модульних моделей, які можна розділити і перенести в різні кімнати. 

5. Комплектація дивана 

Якщо ви не плануєте робити зі своєї гостьової кімнати п'ятизірковий готель, то варіанти з вбудованим міні-баром можна не розглядати. А ось журнальний або додатковий столик збоку може стати в нагоді, особливо якщо в кімнаті немає іншого столу. Що ще важливіше – це короб для білизни. Складіть туди все необхідне для гостей, і вам не потрібно буде шукати місце в загальній шафі, щоб покласти ще один комплект білизни та рушників, запасні ковдри і подушки.

Диван для гостей - габарити - стаття
Диван для гостей - габарити - стаття

6. Оббивка

При виборі оббивки покупці нерідко керуються таким правилом: чим рідше бувають гості, тим «вередливішу» можна замовляти оббивку, наприклад, шикарно виглядає біла або ніжно-блакитна. Тобто теоретично, якщо диваном користуються рідко, то і покриття не брудниться. На ділі ж, гості не завжди бувають акуратними, тому якщо не хочете після чергового візиту братися за ганчірку і пилосос, намагайтеся вибирати немаркі тони – синій, сірий, зелений, коричневий або бордовий. 

7. Якість диванів

Ця характеристика найважливіша. Посудіть самі – навіщо вам гарний диван, який вийде з ладу вже через десять розкладань і складань або зламається прямо під гостем? І хіба можуть бути зручними меблі, які зроблені з неякісних матеріалів? Тому при покупці звертайте увагу на:

  • Каркас. Найкращий – той, що зроблений з якісної деревини. Він прослужить 10 і більше років, не скрипітиме і не розхитається, навіть якщо ви вирішите самі на ньому спати щоночі.
  • Пружини. Хороші та якісні – це гарантія того, що ваш диван не покриється некрасивими горбами вже через кілька років експлуатації. Поєднання декількох типів пружин, зокрема Змійки, яка витримує велику вагу, і Боннель – класики, перевіреної часом, подовжує термін служби виробу. 
  • Наповнювач. Комбінований наповнювач дозволяє розділити меблі на різні по жорсткості зони і робить сидіння та лежання на дивані особливо комфортним. 

Ось, мабуть, і всі основні нюанси, на які варто звертати увагу при покупці. Якщо ви їх врахуєте, то ваш інтер'єр буде гармонійним, гості будуть приємно здивовані «райськими умовами», а ви – впевнені у зносостійкості і надійності своїх меблів.