ТОП-21 найбільш незвичайних диванів з усього світу

Диван — звичайна деталь інтер'єру. Він є в кожному будинку. Але є люди, які здатні побачити в банальному предметі можливість для самовираження і втілення найнесподіваніших ідей. Більшість з них абсолютно несхожі на місце для відпочинку. Це скоріше арт-об'єкти, для створення яких використані найсучасніші матеріали і технології (з чого складаються сучасні дивани, ми писали в попередній статті). Що ж, почнемо.

1. Губи Мей Уест від Сальвадора Далі  

Губы Мэй Уэст от Сальвадора Дали

Цей диван створив Сальвадор Далі, увічнивши губи найскандальнішої кінозірки 30-х років Мей Уест. Актриси, яка «винайшла» секс. Це виключно чуттєвий предмет обстановки. Меблі не для відпочинку, а для створення атмосфери. Співавтором знаменитого художника був Оскар Бланка. У 2004 році ним були створені дивани-губи інших відтінків.

2. Montanara: диван-гора

Montanara: диван-гора

Диван-гора від геніального нонконформіста й гіперреаліста Гаетано Пеше – яскравий представник «емоційного» дизайну. Основна ідея його творчості: меблі не тільки утилітарний предмет, а й засіб змінити емоції на краще, а «твердість — пережиток минулого».

3. Patchwork диван

Patchwork диван

В економній техніці печворку можна створювати все що завгодно, але частіше вона використовується для створення ковдр і покривал у «сільському» стилі. Економити на оббивці британському дизайнеру Лізі Уотмут не потрібно. Але квілт надихнув художницю на ідею створення веселої колекції декоративних тканин для ексклюзивної лінії різноманітних диванів і диванчиків.

4. Canape: диван, що повзе


Canape:ползущий диван

Витончений, спокусливий і по-жіночому непередбачуваний «повзучий» диван. Це творіння Ліли Ленг існує одночасно в двох площинах – горизонтальній і вертикальній. Додаткового шарму йому надають м'які лінії, білосніжна оббивка і чуттєво вигнута спинка.

5. Feel Deluxe: диван-молекулярна система

Feel Deluxe: диван-молекулярная система


Такі «молекулярні системи» виготовляє компанія Animi Causa. Вони складаються з пінних куль, а стрейчева оббивка не деформується і легко піддається очищенню. Рухливі елементи забезпечують змінну геометрію дивана. Виглядає оригінально і яскраво. Можливості цих м'яких меблів обмежені тільки фантазією власника.

6. Home Sweet Home для любителів усамітнення

Home Sweet Home для любителей уединения

Витончена софа для любителів усамітнення. Зовнішній надійний каркас приховує всередині окреме місце для відпочинку. Чохли подушок знімаються, тому легко чистяться. Цю модель використовують в альтанках або патіо, дитячих або дівочих спальнях. Лаконічний дизайн легко вписується в потрібну стилістику приміщення.

7.  Секційний диван Yang Sofa

Секционный диван Yang Sofa

Творець – Франсуа Баше. Секції поєднуються одна з одною як пазли, і утворюють камерний замкнутий простір. Витончений модульний диван трансформується у 2 кутових або 4 окремих диванчика.

8. East Meets West: диван-килим-літак

East Meets West: диван-ковер-самолет

Дизайн дивана, в якому «схід» зустрічається із «заходом» наводить на думку про 1001 ніч і пригоди Аладдіна. Його творець Тоніо де Руверо втілив у життя мрію романтиків і мрійників. Проста ідея та ефектне виконання.

9. Концепт «Зубна щітка»

Концепт «Зубная щетка»

Оригінальна ідея студента з Університету Бакс Нью у Великобританії. Цікаво, незвично і весело. Гігантська головка зубної щітки з м'якими щетинками. Можна розслабитися, використовуючи елементи як подушки. Сподобається підліткам та креативній молоді.

10. Lava диван від Франсуа Буше

Lava диван от Франсуа Буше


Один цей диван від торгової марки Cor – фундаментальний компонент всієї обстановки, на якому будується весь навколишній простір. Можливості цієї системи безмежні, тут навіть підлога перетворюється на місце для відпочинку.

11. «За стіною» від Хорді Канудаса

«За стеной» от Хорди Канудаса


Цей диван може бути використаний одночасно з двох сторін. М'яка оббивка дозволяє «грати» з простором, створюючи затишні зони відпочинку.

12. Do Lo Res від РонаАрада

Do Lo Res от Рона Арада


Радикальний підхід до габаритів та універсальності. Диван зібраний з різних по висоті м'яких пуфів, закріплених на основі. Їх положення можна змінювати на свій смак. Пуфи мають різну жорсткість, висоту, колір, довжину і ширину. Такий «конструктор» дає можливість зібрати будь-який диван і відчути себе творцем.

13. Cloud Sofa від студії D. K. & Wei

Cloud Sofa от студии D. K. & Wei


Фантастична ідея, що порушує закони гравітації, від студії дизайну D.K & Wei. М'який, як пух, диван-хмара, що ширяє над підлогою. Це можливо завдяки потужним магнітам в нижній частині. Цікаво? Дуже! Але поки це тільки концепт і в продажу може з'явитися тільки через кілька років.

14. Sitscape-адаптаційна зона від бренду Hackenbroich Architekten

Sitscape – адаптирующаяся зона от бренда Hackenbroich Architekten


Це досить велика зона для відпочинку, більше 6 метрів. Ергономічний дизайн базується на основних позиціях для відпочинку і плавних трансформаціях між ними.

15. Диван-хрест від Елвіса Пеннетуццо

Диван-крест от Элвиса Пеннетуццо

Якщо є бажання зробити свою квартиру максимально оригінальною, то цей екстравагантний дизайн для вас. Місце для відпочинку і одночасно яскравий зразок сучасного авангарду. Передові матеріали, використання контрастних кольорів, гра з формою звичної обстановки, символізм — все це в дивані від Елвіса Пеннетуццо.

16. Диван-басейн. Рекламна ідея від Piscine Castiglion

Диван-бассейн. Рекламная идея от Piscine Castiglion


Цей концепт був створений для реклами дизайнерської фірми Piscine Castiglione. Але ідея досить цікава. А ви, хотіли б такий диванчик у своєму пентхаусі?

17. Lupita диван-яблучна шкірка

Lupita диван-яблочная кожура


Петлевий диван від Віктора Алемана. Його роботи відрізняються лаконічною формою, що запам'ятовується, і унікальним баченням, що розкриває нові можливості звичайних предметів.

18. Функціональні скульптури Йонаса Юргайтіса

Функциональные скульптуры Йонаса Юргайтиса


Йонас Юргайтіс створює меблі, які шокують своїм незвичним зовнішнім виглядом і нестандартною формою. Чи можна використовувати їх за призначенням? На вигляд це жорстко і абсолютно незручно. Незважаючи на футуристичні форми, ці предмети обстановки зручні й ергономічні. Диван «Alien» (оберемок сіна) або «Vector» (кілька сегментів, які легко поміняти місцями) тільки на перший погляд тверді та холодні. Автор — прихильник мінімалізму, а його творіння стануть родзинкою інтер'єру незалежно від площі приміщення.

19. Диван-квітка Альбіни Башарової

Диван-цветок Альбины Башаровой

Ідея належить Альбіні Башаровій. Незважаючи на ексцентричність, це практично і функціонально. Диван трансформується в спальне місце, "пелюстки" можуть бути опорою для спини, підлокітниками або підставкою.

20. Spirit of 427 від LA Design Studio

Spirit of 427 от LA Design Studio

Модель буде цікавою для шанувальників стімпанка. Розкішний шкіряний диван, доповнений оригінальними деталями автомобілів 60-х років — прекрасний спосіб створити потрібну стилістику, зберігши автентичну атмосферу.

21. Кручений диван Ніни Едвардс

Витой диван Нины Эдвардс

Автор ідеї — Ніна Едвардс, дизайнер студії Nea. Це схоже на збільшений елемент електропроводки або елемент тесту-косички. На перший погляд просто, але ергономічно, функціонально, яскраво, комфортно, практично. Подібні меблі прикрашають знаменитий Cocoon House, що отримав престижний «зелений» LEED-сертифікат.

Результати творчого пориву і натхнення можуть стати оригінальними предметами домашнього вжитку. Але не забувайте, що елітні м'які меблі — це не тільки вигадливість. Це функціональність, виключно якісні матеріали, грамотний підхід до розробки і хороший смак.