Ще кілька десятків років тому головним інструментом для догляду за м’якими меблями було покривало. Ним накривали крісла та дивани, щоб вони не бруднилися, адже оббивка була виготовлена із достатньо простих тканин, а якісних засобів для чищення не було.
Однак сучасні дивани компанії «Барва Мебель» не потребують такого «піклування». Їх красива та стильна оббивка виготовлена із спеціальних матеріалів, котрі менше схильні до забруднення і зносу. За умови правильного та достатньо простого догляду м’які меблі будуть слугувати, радуючи око, довгі роки.
Щоб дивани, крісла та ліжка залишались у чудовому стані, важливо не тільки видаляти забруднення, які з’явилися на оббивці, але й попереджати їх появу. Для цього необхідно виконувати прості профілактичні заходи:
Обираючи метод догляду, варто ретельно дотримуватися рекомендацій виробника, а також враховувати характер оббивочного матеріалу.
Якщо ви пролили на диван каву, вино чи дитина обмалювала його фарбою, відкладати чищення у довгий ящик не варто. Чим скоріше ви замиєте забруднене місце, тим простіше буде видалити пляму, оскільки забруднення не встигне проникнути вглиб волокон.
Якщо видалити забруднення своїми силами неможливо, варто звернутися до спеціалістів хімчистки.
У каталозі компанії «Барва Мебель» можна знайти досить багато моделей диванів та крісел із оббивкою із тканини різної фактури та кольору. Щоб матеріал був більш грязестійким, виробники іноді включають в нього волокна, котрі легко очищуються, наприклад, акрил та ацетат.
Основними методами догляду за тканиною є сухе та вологе чищення.
Сухе чищення проводиться з допомогою пилососа з насадкою для меблів або м’якою щіткою. Важливо використовувати невисоку потужність пилососа.
Вологе чищення необхідне, якщо на меблях з’явились плями. Найбільш простий метод — використання мильного розчину. Для особливо складних плям у нього можна додати спирт у пропорції 10:1.
Розчин обережно наносять м’якою губкою із поролону, уникаючи сильного тертя.
Після вологого чищення оббивка повинна висохнути сама. Не можна використовувати для прискорення процесу сушіння фен.
Деякі види оббивочної тканини вимагають до себе особливого підходу:
Шкіряні меблі — це стильно та презентабельно. Вони достатньо прості у догляді, а за умови грамотного поводження довго зберігають прекрасний зовнішній вигляд.
Шкіра має гігроскопічні властивості, тобто поглинає вологу із повітря. Тому вона вимоглива до вологості. У кімнаті, де стоїть шкіряний диван, не має бути занадто сухо. Оптимальні показники вологості — 55-65%. Такі параметри збережуть шкіру від пересихання. Не можна ставити шкіряні меблі на відкритому сонці.
Щоб зберегти блиск шкіри, її рекомендується щорічно протирати губкою, просоченою стеариновою змазкою.
Пил та простий бруд легко витираються м’якою вологою ганчіркою, а більш серйозні забруднення — мильним розчином. Сліди від вина та фломастерів зникають від спирту, а плями від олії вбираються та зникають самі по собі.
Миючі засоби для догляду за шкіряними меблями повинні бути спеціальними, без розчинників та абразивних часток.
Якщо у квартирі є домашні улюбленці, важливо не допускати, щоб вони дряпали меблі кігтиками. Подібні пошкодження не відновлюються.
Такі меблі чистять аналогічно до шкіряних. Їх охайно протирають мильним розчином, після чого насухо витирають. Складні плями видаляють спиртовим розчином.
Змазувати таку оббивку не потрібно, а ось виконувати деякі правила догляду за шкірзамом варто:
Замшова оббивка має ефектний та стильний вигляд. Однак їй потрібен особливий догляд, щоб запобігти появі потертостей та лискучих ділянок.
Тому часте чищення дивана пилососом не рекомендується. Також не можна використовувати жорсткі щітки та металеві предмети для зчищення плям. Для виведення сильних забруднень краще скористатися слабким спиртовим розчином чи звичайною гумкою. Після чищення потрібно пригладити ворс до однорідного стану.
Важливо! Не можна застосовувати для чищення замші бензин.
Мікроволокно —стійкий до плям матеріал із приємною на дотик поверхнею. Він досить простий у догляді.
Чистять такой диван стандартними методами для м’яких меблів:
Важливо! Абсорбуюча поверхня мікрофібри боїться вологи, оскільки вона швидко вбирається у диван. Тому, розливши воду, необхідно якнайшвидше промокнути пляму, щоб не залишились розводи.
Світлі меблі добре вписуються у будь-який інтер’єр, роблячи його стильним та сучасним, а також розширюючи простір. Пил на білому дивані помітний менше, ніж на темному. А ось плями — навпаки. Однак грамотний та своєчасний догляд дозволить зберегти меблі чистими.
Біли шкіряний диван може перейняти на себе нестійку фарбу з одягу . Тому його власникам краще запастись спеціальними миючими засобами. Наприклад, Leder (Lederzentrum), Leather Care (Sano). А щоб повернути шкіряним меблям утрачену білизну, можна скористатися народною порадою: збити білок яйця зі стаканом молока і протерти цією піною поверхню. Потім витерти шкіру насухо та просушити.
Важливо! Не можна використовувати хлоровмісні відбілювачі для чищення білих меблів.
На темних меблях більш помітні пил та шерсть, якщо у домі є тварини. Тому пилососити та чистити щіткою такі меблі необхідно частіше. Перед тим, як почати виводити плями спиртом з темного або чорного дивана, необхідно перевірити стійкість фарби. Для цього протирають непомітний куточок або пробний клаптик оббивки.
Елементи із дерева нерідко присутні на підлокітниках м’яких меблів, а також у вигляді поличок та підставок. У щілинах між ними та оббивкою може накопичуватись пил, тому пилососити і чистити щіткою там необхідно особливо ретельно.
Якщо дерев’яні накладки полаковані, то використовують спеціальні неабразивні пасти. Потім деталі полірують м’якою сухою ганчіркою. Можна застосовувати засоби на основі воску з антистатиком, тоді пил буде сідати менше.
ИВикористовуючи для чищення дерев’яних елементів миючі засоби, слідкуйте, щоб вони не потрапили на оббивку, оскільки на ній можуть з’явитись плями.
Промисловість випускає безліч засобів для чищення шкіряних, замшових м’яких меблів, а також оббивки із тканини. Всі вони мають різний склад, а рекомендації щодо їх застосування вказані на упаковці.
Якщо покриття боїться вологи, то необхідно купувати засіб для сухої чистки у видгляді піни-спрею або порошку (спрей Сан Клин, суха піна Centralin). Вони наносяться на меблі та через деякий час прибираються пилососом.
Для вологого чищення продаються концентровані шампуні, котрі розводяться водою та збиваються у піну. Подальші дії аналогічні до готових пін із балончика. До таких засобів належить Vanish, шампунь «5+» для килимів та м’яких меблів.
У домашніх умовах можна використовувати різні підручні методи:
Вибір залежить від типу матеріалу та походження плями.
Важливо! Перед застосування будь-якого очищувача його необхідно спробувати на невеликому клаптику із матеріалу оббивки.
Педіатри не рекомендують захаращувати дитячу кімнату вашого малюка м’якими меблями, оскільки вони накопичують пил. А ось для дітей більш старшого віку можна придбати зручний розкладний диван, котрий краще чистити натуральними засобами з мінімальним використанням агресивних хімікатів. Читайте також: як обрати диван для дитини
М’який куточок на кухні краще розмістити подалі від плити, щоб звести до мінімуму вірогідність плям. Чистять його так само, як і меблі у вітальні. Тільки робити це прийдеться трохи частіше. Читайте також: як вибрати диван для великої родини
Офісні приміщення часто оснащені кондиціонерами, котрі сушать повітря. Надмірна сухість негативно впливає на меблі, особливо шкіряні. Тому в офісі важливо підтримувати оптимальні параметри температури повітря. В іншому догляд за офісними кріслами та диванами стандартний.
Не бійтесь купувати м’які меблі, доглядайте за ними правильно — і вони довго будуть радувати вас комфортом та красою!